Guziki kokosowe

Robione są w 100% z łupin orzechów kokosowych, dzięki czemu są twarde i odporne, a równocześnie niezwykle lekkie i różnorodne. Każdy guzik jest unikatowy, różnią się między sobą kolorami i kształtami. Co więcej, guziki kokosowe można wpisać w trend zero waste - niejadalna łupina kokosa jest zazwyczaj wyrzucana i traktowana jako odpad, więc wykorzystanie jej do stworzenia guzików sprawia, że owoc jest w pełni wykorzystywany, a lokalne społeczności np. na Filipinach mają tworzone dodatkowe miejsca pracy przy ich produkcji.

Mimo że od pierwszej połowy XX wieku w ubraniach i wyrobach tekstylnych używa się masowo produkowanych guzików plastikowych lub z innych tworzyw sztucznych, to zanim to nastąpiło guziki zrobione z kamienia, drewna, łupin i muszli były niezwykle popularne i stanowiły podstawowy sposób zdobienia i zapinania ubrań. W duchu zarówno zero waste, jak i z chęci stworzenia produktów w pełni biodegradowalnych i roślinnych, zdecydowałyśmy się wykorzystywać guziki kokosowe, które zachwyciły nas nie tylko swoją ekologicznością, ale również wielokolorowością, a ich różnorodność zaskakuje nas każdego dnia.

Nici

Wykorzystujemy w 100% bawełnianie nici w kolorze naturalnym. Jako że zależało nam na tym, żeby nasze produkty były naprawdę, w całości ekologiczne, nie brałyśmy innego typu nici pod uwagę. Dzięki temu, że są naturalne, niebielone i niebarwione, są w pełni biodegradowalne i nie uwalniają szkodliwych chemikaliów do wody czy ziemi.